Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

PIELGRZYMKA - WROCŁAW I SANKTUARIA DOLNEGO ŚLĄSKA

 

Pielgrzymka Wrocław

 

DZIEŃ 1 Wyjazd o godz. 6.00. Przejazd na GÓRĘ ŚW. ANNY. Nawiedzenie Sanktuarium św. Anny, msza św. i zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do BARDA ŚLĄSKIEGO. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary i modlitwa w Bazylice Nawiedzenia NMP przez figurą Matki Bożej nazywaną Madonną Uśmiechniętą i Tronującą - najstarszą, romańską rzeźbą na Dolnym Śląsku i w Polsce. Zwiedzanie z przewodnikiem. Zobaczymy pocysterski zespół klasztorny oraz Górę Bardzką - Kalwarię, która wznosi się ponad miasteczkiem i związana jest z godnie z tradycją z XV-wiecznymi objawieniami Matki Bożej płaczącej nad losem ludzi w obliczu nadchodzącej wojny.  Przyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2. Śniadanie, po którym przejazd do WAMBIERZYC, zwanych „śląskim Jeruzalem” - ważnego miejsca kultu, z górami i rzeką o biblijnych nazwach i zespołem kalwaryjskim. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, modlitwa i msza św. w bazylice Nawiedzenia NMP przez cudowną figurką Matki Bożej, zwiedzanie z przewodnikiem oraz czas na podziwianie XIX-wiecznej ruchomej szopki z 800 figurkami (w tym 300 w ruchu). Przejazd do CZERMNEJ, gdzie znajduje się słynna Kaplica Czaszek, której wnętrze eksponuje tysiące czaszek i kości piszczelowych przez blisko 20 lat zbieranych w rejonie Kudowy, Dusznik i Polanicy w celu zadumy nad tajemnicą życia i przemijania oraz „Ofiarom wojen ku upamiętnieniu, a żywym ku przestrodze 1914”. Następnie przejazd do KUDOWY ZDROJU, spacer po uzdrowisku i parku zdrojowym oraz czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie po którym przejazd do WROCŁAWIA - Nawiedzenie archikatedry św. Jana Chrzciciela i spacer z przewodnikiem po mieście: Ostrów Tumski, Rynek, Sukiennice, Pomnik A. Fredry, słynne wrocławskie krasnale, Plac Solny, wrocławskie jatki, kamienice m.in. Domek „Jasia i Małgosi”. Przejazd do Łagiewnik – CENTRUM ŚW. JANA PAWŁA II, modlitwa, msza św. i zwiedzanie.

Powrót do Domosławic około godz. 22.00

Cena zawiera:

- 2 noclegi w Hotelu Werona Wellness & Spa w Dusznikach Zdrój
- 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- Transport autokarem
- Koszty przewodników
- Bilety wstępów
- Ubezpieczenie
 

Koszt pielgrzymki  780 zł